Uudet viestit

MP-Ratatori

WP takaiskari Yamaha R6 vm06-16

Hinta: 500.00 EUR
Päiväys: 03/03/2020
Kommentit (0)
M: Hp race datalogger

Hinta: 300.00 EUR
Päiväys: 24/02/2020
Kommentit (0)
O: Yamaha R6 -05 kuitukatteet

Päiväys: 11/02/2020
Kommentit (0)
KTM RC 390

Hinta: 4000.00 EUR
Päiväys: 05/02/2020
Kommentit (0)
Rev'it Spitfire 1-os nahkapuku, uusi

Hinta: 450.00 EUR
Päiväys: 04/12/2019
Kommentit (0)
Akrapovic Kuorisarja P-RKS145ACT27

Hinta: 50.00 EUR
Päiväys: 28/11/2019
Kommentit (0)
Dunlop ja pirelli käytettyjä ratarenkaita


Hinta: 150.00 EUR
Päiväys: 23/11/2019
Kommentit (0)

Kalenteriin linkitetyt tapahtumat

  • Finnish Superbike 2017 5. Osakilpailu, Motopark: 01.09.17 - 03.09.17

Kirjoittaja Aihe: Finnish Superbike 2017 5. Osakilpailu, Motopark 1.-3.9.2017  (Luettu 17549 kertaa)

0 Ratailijaa ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Poissa Xper77i

  • Xper77i
  • **
  • Kiitokset
  • -Annetut: 2
  • -Saadut: 7
  • Liittynyt: Heinä 2012
  • Viestejä: 62
  • Ikä: 37
  • Paikkakunta: Espoo
  • Sukupuoli: Mies
  • Paikalla:27.02.17 - klo:18:17
  • R6R
    • superstock # 77
  • Saadut tykkäykset:
  • Annetut tykkäykset: 85
Kilpailun järjestäjä:
Helsinki Racing Club ry
http://www.helrc.com/

Lisätiedot ja ilmoittautuminen:
sähköinen ilmoittautuminen
kilpailukutsu/lisämääräys

Rata:
http://www.motopark.fi/

http://www.srra.fi/

Poissa pienisopoapina

  • *****
  • Kiitokset
  • -Annetut: 129
  • -Saadut: 48
  • Liittynyt: Huhti 2012
  • Viestejä: 1585
  • Ikä: 54
  • Paikkakunta: Raahe
  • Sukupuoli: Mies
  • Paikalla:eilen kello 09:52
  • Gsx-r -02 eiku r1 -07 eiku R1M -16
    • SSC 530
  • Saadut tykkäykset:
  • Annetut tykkäykset: 628
Vs: Finnish Superbike 2017 5. Osakilpailu, Motopark 1.-3.9.2017
« Vastaus #1 : 02.09.17 - klo:09:45 »
LAUANTAI
AIKA-AJOT
10.00 MiniGP
10.20 Superstock 600 (A+B)
10.45 Fin Moriwaki Cup/Classic Formula
11.05 Superbike (A+B)
11.30 Star Service cup/GP250
11.50 Sivuvaunut
12.15 KTM /Honda

KILPAILUT
13.30 MiniGP
14.00 Superstock 600 (A+B)
14.45 Fin Moriwaki Cup/Classic Formula
15.15 Superbike (A+B)
16.00 Star Service cup/GP250
16.40 Sivuvaunut
17.20 KTM /Honda

SU
KILPAILUT
13.15 MiniGP
13.45 Superstock 600 (A+B)
14.30 Fin Moriwaki Cup/Classic Formula
15.00 Superbike (A+B)
15.45 Star Service cup/GP250
16.15 Sivuvaunut
16.50 KTM/Honda

Alustava aikataulu:
http://www.helrc.com/files/pdf/662/Aikataulu_SM_2017.pdf

Ilmoittautuneet: http://www.iceroadracing.com/eilmo/index.php?lcrit=Kaikki&kisaid=162&kansio=helrc&sivu=listaa

Pistetilanne: http://www.moottoriliitto.fi/lajit/road-racing/rr-lajiryhma/pistetilanne/

Koodia: [Valitse]
600
Jurva Kemora Alastaro Virtasalmi
Sija Numero Nimi Pistemäärä
1 10 Felix Nässi 177 25 16 25 16 20 25 25 25
2 87 Aki Valkila 157 16 25 20 20 16 20 20 20
3 44 Marko Vuorio 126 13 20 16 25 4 16 16 16
4 51 Anssi Koski 107 20 13 13 13 11 13 11 13
5 81 Peter Paloranta 83 10 11 8 10 9 11 13 11
6 27 Jasmin Sarjos 57 0 0 10 4 13 10 10 10
7 19 Mikko Uski 56 11 5 7 7 7 7 6 6
8 75 Juha Kauhanen 47 7 9 11 11 0 9 0 0
9 64 Jani Vaahtera 34 5 6 5 0 10 8 0 0
10 91 Ilari Nieminen 32 6 10 0 0 2 0 7 7
11 77 Pertti Lindegren 31 8 4 9 9 1 0 0 0
14 Henna Ylijoki 31 3 7 6 8 0 2 5 0
13 31 Kirsi Kainulainen 30 4 8 0 0 0 0 9 9
14 66 Niki Tuuli 25 0 0 0 0 25 0 0 0
15 22 Jani Sulin 22 0 0 0 0 3 3 8 8
16 24 Jukka Hintsala 21 9 3 3 6 0 0 0 0
17 49 Ville Vuorinen 17 0 0 2 5 5 5 0 0
18 33 Kaiko Kolkanen 12 0 0 0 0 6 6 0 0
19 8 Ville Kandelin 8 0 0 0 0 8 0 0 0
74 Mikko Jeminen 8 0 0 4 0 0 0 4 0
21 812 Mikk J. Lepik 2 0 0 0 0 0 2 0 0


Jurva Kemora Alastaro Virtasalmi
Sija Numero Nimi Pistemäärä
1 91 Vertti Takala 176 10 16 25 25 25 25 25 25
2 86 Niko Kömi 142 11 25 20 20 16 10 20 20
3 65 Kalle Mäntysaari 117 25 20 11 0 20 20 10 11
4 79 Juha Vehkanen 100 16 10 13 16 13 8 11 13
5 90 Ilkka Mäkelä 86 13 11 9 13 11 16 13 0
6 22 Taneli Parantainen 73 0 0 8 10 10 13 16 16
7 5 Mika Viiperi 62 0 13 10 11 6 9 5 8
8 9 Aleksi Hyvärinen 51 9 7 4 7 4 7 6 7
9 63 Matti Sallasmaa 49 0 9 7 9 9 0 9 6
10 69 Roope Pitkonen 43 0 6 0 0 8 11 8 10
11 21 Tiia Seima 41 0 0 6 6 7 6 7 9
12 67 Miko Ronkainen 36 20 0 16 0 0 0 0 0
13 35 Timo Hintsala 16 8 8 0 0 0 0 0 0
14 17 Tomi Rovio 13 0 0 5 8 0 0 0 0
15 191 Mihkel Osula 10 0 0 0 0 5 5 0 0
16 108 Jaanus Saarmaa 3 0 0 0 0 3 0 0 0

1000
Jurva Kemora Alastaro Virtasalmi
Sija Numero Nimi Pistemäärä
1 98 Jani Rättö 135 11 20 20 16 10 13 20 25
2 90 Magnus Collin 117 25 16 0 0 6 25 25 20
3 85 Toni Torpakko 97 10 25 0 20 13 0 16 13
4 13 Ville Valtonen 90 0 0 25 25 20 20 0 0
5 30 Lasse Kärki 85 16 13 10 11 7 11 8 9
6 17 Jan Kopponen 60 13 0 0 0 9 16 11 11
7 74 Jesse Maikola 52 9 8 8 8 3 0 9 7
8 55 Mika Hautala 46 0 0 0 0 8 9 13 16
9 9 Janne Koivuniemi 36 7 7 13 9 0 0 0 0
52 Mikko Koirikivi 36 6 10 0 0 0 0 10 10
11 83 Fredrik Enlund 34 5 6 9 0 4 0 5 5
12 89 Marko Rättö 31 20 11 0 0 0 0 0 0
13 42 Carl-Johan Källman 30 0 9 11 10 0 0 0 0
14 57 Markus Veistola 29 0 0 16 13 0 0 0 0
15 39 Martin Pärtelpoeg 26 0 0 0 0 16 10 0 0
16 6 Eeki Kuparinen 25 0 0 0 0 25 0 0 0
17 31 Joni Leino 22 0 0 0 0 5 7 4 6
18 41 Sami Nurmi 20 8 5 0 0 0 0 3 4
19 33 Niko Mäkinen 19 0 0 0 0 11 8 0 0
20 855 Antti Kärkkäinen 14 0 0 0 0 0 0 6 8
21 198 Mikhail Shumilin 7 0 0 0 0 0 0 7 0
22 12 Mait Vestel 6 0 0 0 0 0 6 0 0
23 174 Sander Luisk 5 0 0 0 0 0 5 0 0
24 43 Markku Romppainen 2 0 0 0 0 2 0 0 0
25 7 Mika Laaksonen 1 0 0 0 0 1 0 0 0

Jurva Kemora Alastaro Virtasalmi
Sija Numero Nimi Pistemäärä
1 39 Petri Harju 148 25 13 16 16 13 25 20 20
2 4 Juho Kortesluoma 134 20 25 20 20 10 13 13 13
3 15 Ilkka Rantatulkkila 105 13 16 13 13 0 0 25 25
4 65 Osmo Räisänen 50 0 0 25 25 0 0 0 0
5 71 Tero Tenho 38 0 0 0 0 11 16 11 0
6 65 Kalle Mäntysaari 36 0 0 0 0 20 0 0 16
8 Juuso Rannikko 36 16 11 0 0 9 0 0 0
8 150 Harri Loponen 28 0 0 0 0 8 20 0 0
9 954 Andry Blank 26 0 0 0 0 16 10 0 0
10 35 Tapio Hietanen 25 0 0 0 0 25 0 0 0
11 141 Pasi Laamanen 22 0 0 11 11 0 0 0 0
12 68 Juha Järvinen 21 0 0 0 0 0 0 10 11
13 66 Pasi Rönkkönen 20 0 20 0 0 0 0 0 0
14 217 Gunnar Ilm 17 0 0 0 0 6 11 0 0
15 70 Jari Eskelinen 16 0 0 0 0 0 0 16 0
999 Kristian Vaarmann 16 0 0 0 0 7 9 0 0

SSC
Jurva Kemora Alastaro Virtasalmi
Sija Numero Nimi Pistemäärä
1 40 Pasi Vuorinen 160 25 25 11 13 16 25 25 20
2 22 Saku Johansson 124 20 20 25 16 9 8 13 13
3 68 Juha Järvinen 117 0 0 20 25 20 20 7 25
4 57 Alpo Laine 90 13 16 10 10 11 10 11 9
5 53 Ari Suoniemi 56 10 11 13 11 2 1 0 8
6 13 Marko Sinkkonen 53 0 8 9 9 7 9 0 11
7 97 Hiski Komujärvi 50 0 0 6 7 0 7 20 10
8 19 Ville Nurkka 45 11 13 0 0 10 11 0 0
9 80 Ville Myllymaa 38 0 0 0 0 25 13 0 0
10 54 Ari Koskinen 37 9 5 1 1 6 2 10 3
11 38 Ville Järvenpää 35 8 9 0 0 4 0 8 6
12 150 Harri Loponen 29 0 0 0 0 13 16 0 0
13 1 Mikko Ala-Viikari 26 0 10 8 8 0 0 0 0
14 42 Mikko Klar 25 16 4 2 3 0 0 0 0
15 98 Pertti Komujärvi 22 0 0 0 0 0 4 16 2
16 99 Topi Komujärvi 20 0 0 0 20 0 0 0 0
23 Sami Siimestö 20 0 7 3 4 1 0 0 5
75 Saku Räsänen 20 0 6 5 5 0 0 0 4
19 95 Jussi Seima 18 0 0 0 0 5 6 0 7
20 14 Marko Lehmunen 16 0 0 16 0 0 0 0 0
454 Jani Freyborg 16 0 0 0 0 0 0 0 16
22 16 Markku Jokela 13 0 0 7 6 0 0 0 0
23 15 Ulla-Maija Kulju 9 0 0 0 0 0 0 9 0
24 2 Aku Korhonen 8 0 0 0 0 8 0 0 0
25 12 Janiika Päivänsäde 6 0 0 4 2 0 0 0 0
9 Jari Ilkka 6 0 0 0 0 3 3 0 0
27 671 Janne Nurmi 5 0 0 0 0 0 5 0 0





www.pienisopoapina.com
ycc 530 scc 530

Poissa pienisopoapina

  • *****
  • Kiitokset
  • -Annetut: 129
  • -Saadut: 48
  • Liittynyt: Huhti 2012
  • Viestejä: 1585
  • Ikä: 54
  • Paikkakunta: Raahe
  • Sukupuoli: Mies
  • Paikalla:eilen kello 09:52
  • Gsx-r -02 eiku r1 -07 eiku R1M -16
    • SSC 530
  • Saadut tykkäykset:
  • Annetut tykkäykset: 628
www.pienisopoapina.com
ycc 530 scc 530

Poissa pienisopoapina

  • *****
  • Kiitokset
  • -Annetut: 129
  • -Saadut: 48
  • Liittynyt: Huhti 2012
  • Viestejä: 1585
  • Ikä: 54
  • Paikkakunta: Raahe
  • Sukupuoli: Mies
  • Paikalla:eilen kello 09:52
  • Gsx-r -02 eiku r1 -07 eiku R1M -16
    • SSC 530
  • Saadut tykkäykset:
  • Annetut tykkäykset: 628
Vs: Finnish Superbike 2017 5. Osakilpailu, Motopark 1.-3.9.2017
« Vastaus #3 : 02.09.17 - klo:12:31 »
600 aika:

Koodia: [Valitse]
1 #44 Marko Vuorio   RR Stk600 01:27.808
2 #10 Felix Nässi   RR Stk600 01:27.883 0.075 0.075
3 #87 Aki Valkila   RR Stk600 01:28.248 0.440 0.365
4 #81 Peter Paloranta   RR Stk600 01:28.307 0.499 0.059
5 #76 Valter Patronen   RR Stk600 01:28.340 0.532 0.033
6 #86 Niko Kömi B   RR StkB600 01:28.849 1.041 0.509
7 #27 Jasmin Sarjos   RR Stk600 01:29.026 1.218 0.177
8 #95 Vertti Takala B   RR StkB600 01:29.099 1.291 0.073
9 #19 Mikko Uski   RR Stk600 01:29.686 1.878 0.587
10 #22 Jani Sulin   RR Stk600 01:29.816 2.008 0.130
11 #91 Ilari Nieminen   RR Stk600 01:29.919 2.111 0.103
12 #51 Anssi Koski   RR Stk600 01:30.035 2.227 0.116
13 #65 Kalle Mäntysaari B   RR StkB600 01:30.475 2.667 0.440
14 #63 Matti Sallasmaa   RR StkB600 01:31.320 3.512 0.845
15 #79 Juha Vehkanen B   RR StkB600 01:31.428 3.620 0.108
16 #64 Jani Vaahtera   RR Stk600 01:31.462 3.654 0.034
17 #5 Miika Viiperi B   RR StkB600 01:32.297 4.489 0.835
18 #22 Taneli Parantainen B   RR StkB600 01:32.586 4.778 0.289
19 #74 Mikko Jeminen   RR Stk600 01:32.842 5.034 0.256
20 #9 Aleksi Hyvärinen B   RR StkB600 01:33.380 5.572 0.538
21 #77 Pertti Lindegren   RR Stk600 01:33.451 5.643 0.071
22 #14 Henna Ylijoki   RR Stk600 01:33.466 5.658 0.015
23 #69 Roope Pitkonen B   RR StkB600 01:33.718 5.910 0.252
24 #21 Tiia Seima B   RR StkB600 01:34.418 6.610 0.700
25 #13 Marko Sinkkonen   RR Stk600 01:36.226 8.418 1.808

www.pienisopoapina.com
ycc 530 scc 530

Poissa pienisopoapina

  • *****
  • Kiitokset
  • -Annetut: 129
  • -Saadut: 48
  • Liittynyt: Huhti 2012
  • Viestejä: 1585
  • Ikä: 54
  • Paikkakunta: Raahe
  • Sukupuoli: Mies
  • Paikalla:eilen kello 09:52
  • Gsx-r -02 eiku r1 -07 eiku R1M -16
    • SSC 530
  • Saadut tykkäykset:
  • Annetut tykkäykset: 628
Vs: Finnish Superbike 2017 5. Osakilpailu, Motopark 1.-3.9.2017
« Vastaus #4 : 02.09.17 - klo:12:34 »
1000 aika:

Koodia: [Valitse]
1 #90 Magnus Collin   RR SB 01:26.577
2 #17 Jan Kopponen   RR SB 01:26.817 0.240 0.240
3 #98 Jani Rättö   RR SB 01:27.177 0.600 0.360
4 #55 Mika Hautala   RR SB 01:27.448 0.871 0.271
5 #85 Toni Torpakko   RR SB 01:27.529 0.952 0.081
6 #89 Marko Rättö   RR SB 01:27.682 1.105 0.153
7 #65 Osmo Räisänen B   RR SB B 01:27.996 1.419 0.314
8 #22 Raimo Kesseli   RR SB 01:28.342 1.765 0.346
9 #52 Mikko Koirikivi   RR SB 01:28.694 2.117 0.352
10 #14 Jarno Perttu   RR SB 01:28.973 2.396 0.279
11 #83 Fredrik Enlund   RR SB 01:28.974 2.397 0.001
12 #41 Sami Nurmi   RR SB 01:29.287 2.710 0.313
13 #30 Lasse Kärki   RR SB 01:29.586 3.009 0.299
14 #74 Jesse Maikola   RR SB 01:29.601 3.024 0.015
15 #70 Jari Eskelinen B   RR SB B 01:30.128 3.551 0.527
16 #4 Juho Kortesluoma B   RR SB B 01:30.316 3.739 0.188
17 #27 Juha Taina   RR SB 01:30.598 4.021 0.282
18 #39 Petri Harju B   RR SB B 01:30.793 4.216 0.195
19 #43 Markku Romppainen   RR SB 01:31.191 4.614 0.398
20 #6 Kalle Mäntysaari B   RR SB B 01:31.527 4.950 0.336
21 #46 Seppo Paukku B   RR SB B 01:31.671 5.094 0.144
22 #78 Perttu Juntunen B   RR SB B 01:34.030 7.453 2.359

www.pienisopoapina.com
ycc 530 scc 530

Poissa pienisopoapina

  • *****
  • Kiitokset
  • -Annetut: 129
  • -Saadut: 48
  • Liittynyt: Huhti 2012
  • Viestejä: 1585
  • Ikä: 54
  • Paikkakunta: Raahe
  • Sukupuoli: Mies
  • Paikalla:eilen kello 09:52
  • Gsx-r -02 eiku r1 -07 eiku R1M -16
    • SSC 530
  • Saadut tykkäykset:
  • Annetut tykkäykset: 628
Vs: Finnish Superbike 2017 5. Osakilpailu, Motopark 1.-3.9.2017
« Vastaus #5 : 02.09.17 - klo:16:49 »
600 kisa 1:

Koodia: [Valitse]
1 #10 Felix Nässi   RR Stk600 23:31.592 8 01:27.120
2 #87 Aki Valkila   RR Stk600 23:40.413 8 01:27.331 8.821 8.821
3 #81 Peter Paloranta   RR Stk600 23:46.049 8 01:27.969 14.457 5.636
4 #44 Marko Vuorio   RR Stk600 23:47.084 3 01:28.232 15.492 1.035
5 #76 Valter Patronen   RR Stk600 23:59.792 3 01:28.871 28.200 12.708
6 #27 Jasmin Sarjos   RR Stk600 24:09.635 7 01:29.312 38.043 9.843
7 #19 Mikko Uski   RR Stk600 24:09.861 11 01:29.624 38.269 0.226

9 #91 Ilari Nieminen   RR Stk600 24:14.234 10 01:29.543 42.642 0.193
10 #22 Jani Sulin   RR Stk600 24:25.866 9 01:30.427 54.274 11.632

13 #63 Matti Sallasmaa   RR StkB600 24:51.459 3 01:31.863 1:19.867 19.857
14 #74 Mikko Jeminen   RR Stk600 25:04.201 9 01:32.378 1:32.609 12.742
15 #14 Henna Ylijoki   RR Stk600 25:04.768 7 01:32.585 1:33.176 0.567

19 #77 Pertti Lindegren   RR Stk600 24:17.784 3 01:35.083 46.192 16.783
20 #13 Marko Sinkkonen   RR StkB600 24:32.678 2 01:35.818 1:01.086 14.894

23 #51 Anssi Koski DNF   RR Stk600 06:07.228  
24 #22 Taneli Parantainen B DNF   RR StkB600 04:44.743 3 01:32.064
25 #64 Jani Vaahtera DNF   RR Stk600 04:46.645 3 01:32.842 1.902


8 #86 Niko Kömi B   RR StkB600 24:14.041 12 01:29.622 42.449 4.180
11 #65 Kalle Mäntysaari B   RR StkB600 24:30.164 12 01:30.916 58.572 4.298
12 #79 Juha Vehkanen B   RR StkB600 24:31.602 8 01:30.958 1:00.010 1.438
16 #21 Tiia Seima B   RR StkB600 23:42.757 7 01:32.767 11.165
17 #5 Miika Viiperi B   RR StkB600 23:49.148 12 01:32.979 17.556 6.391
18 #9 Aleksi Hyvärinen B   RR StkB600 24:01.001 10 01:34.390 29.409 11.853
21 #69 Roope Pitkonen B DNF   RR StkB600 23:15.182 2 01:31.288
22 #95 Vertti Takala B DNF   RR StkB600 17:38.591 8 01:27.356




10Felix Nässi202251625162025252525
87Aki Valkila177162520201620202020
44Marko Vuorio13913201625416161613
51Anssi Koski1072013131311131113
81Peter Paloranta991011810911131116
27Jasmin Sarjos68001041310101011
19Mikko Uski6611577776610
75Juha Kauhanen477911110900
91Ilari Nieminen416100020779
14Henna Ylijoki35376802504
64Jani Vaahtera34565010800
77Pertti Lindegren34849910003
31Kirsi Kainulainen3048000099
22Jani Sulin30000033888
66Niki Tuuli25000025000
24Jukka Hintsala2193360000
49Ville Vuorinen1700255500
33Kaiko Kolkanen1200006600
8Ville Kandelin800008000
74Mikko Jeminen800400040
812Mikk J. Lepik200000200


 
91Vertti Takala1761016252525252525
86Niko Kömi167112520201610202025
65Kalle Mäntysaari13725201102020101120
79Juha Vehkanen11616101316138111316
90Ilkka Mäkelä8613119131116130
22Taneli Parantainen730081010131616
5Mika Viiperi730131011695811
9Aleksi Hyvärinen619747476710
21Tiia Seima540066767913
63Matti Sallasmaa4909799096
69Roope Pitkonen430600811810
67Miko Ronkainen362001600000
35Timo Hintsala1688000000
17Tomi Rovio1300580000
191Mihkel Osula1000005500
108Jaanus Saarmaa300003000




www.pienisopoapina.com
ycc 530 scc 530

Poissa pienisopoapina

  • *****
  • Kiitokset
  • -Annetut: 129
  • -Saadut: 48
  • Liittynyt: Huhti 2012
  • Viestejä: 1585
  • Ikä: 54
  • Paikkakunta: Raahe
  • Sukupuoli: Mies
  • Paikalla:eilen kello 09:52
  • Gsx-r -02 eiku r1 -07 eiku R1M -16
    • SSC 530
  • Saadut tykkäykset:
  • Annetut tykkäykset: 628
Vs: Finnish Superbike 2017 5. Osakilpailu, Motopark 1.-3.9.2017
« Vastaus #6 : 02.09.17 - klo:17:00 »
1000 kisa 1.

Koodia: [Valitse]
1 #90 Magnus Collin   RR SB 23:17.446 14 01:26.457
2 #55 Mika Hautala   RR SB 23:19.305 14 01:26.512 1.859 1.859
3 #98 Jani Rättö   RR SB 23:20.839 2 01:26.391 3.393 1.534
4 #17 Jan Kopponen   RR SB 23:20.935 11 01:26.378 3.489 0.096
5 #22 Raimo Kesseli   RR SB 23:44.308 13 01:28.079 26.862 23.373
6 #85 Toni Torpakko   RR SB 23:47.636 2 01:27.912 30.190 3.328
7 #52 Mikko Koirikivi   RR SB 23:51.469 6 01:28.322 34.023 3.833
8 #30 Lasse Kärki   RR SB 24:09.035 16 01:29.576 51.589 17.566

10 #14 Jarmo Perttula   RR SB 24:10.118 15 01:29.378 52.672 0.987
11 #74 Jesse Maikola   RR SB 24:14.058 13 01:29.054 56.612 3.940
12 #41 Sami Nurmi   RR SB 24:18.406 13 01:29.947 1:00.960 4.348

14 #27 Juha Taina   RR SB 24:30.895 12 01:30.044 1:13.449 11.722

19 #43 Markku Romppainen   RR SB 23:25.704 9 01:31.445 8.258
20 #89 Marko Rättö DNF   RR SB 05:54.914 3 01:26.301


9 #65 Osmo Räisänen B   RR SB B 24:09.131 2 01:27.903 51.685 0.096
13 #4 Juho Kortesluoma B   RR SB B 24:19.173 14 01:30.090 1:01.727 0.767
15 #6 Kalle Mäntysaari B   RR SB B 24:37.888 13 01:30.873 1:20.442 6.993
16 #70 Jari Eskelinen B   RR SB B 24:38.119 13 01:30.316 1:20.673 0.231
17 #39 Petri Harju B   RR SB B 24:38.382 14 01:30.590 1:20.936 0.263
18 #46 Seppo Paukku B   RR SB B 24:47.980 14 01:31.525 1:30.534 9.598




98Jani Rättö151112020161013202516
90Magnus Collin142251600625252025
85Toni Torpakko1071025020130161310
30Lasse Kärki9316131011711898
13Ville Valtonen90002525202000
17Jan Kopponen7313000916111113
55Mika Hautala66000089131620
74Jesse Maikola58988830976
52Mikko Koirikivi45610000010109
9Janne Koivuniemi36771390000
83Fredrik Enlund3456904055
89Marko Rättö312011000000
42Carl-Johan Källman300911100000
57Markus Veistola290016130000
39Martin Pärtelpoeg260000161000
6Eeki Kuparinen25000025000
41Sami Nurmi25850000345
31Joni Leino2200005746
33Niko Mäkinen19000011800
855Antti Kärkkäinen1400000068
198Mikhail Shumilin700000070
12Mait Vestel600000600
174Sander Luisk500000500
43Markku Romppainen200002000
7Mika Laaksonen100001000


MUOKKASU. Collin hylätty - pisteet uusiksi

39Petri Harju159251316161325202011
4Juho Kortesluoma154202520201013131320
15Ilkka Rantatulkkila10513161313002525
65Osmo Räisänen75002525000025
65Kalle Mäntysaari52000020001616
71Tero Tenho3800001116110
8Juuso Rannikko361611009000
70Jari Eskelinen2900000016013
150Harri Loponen28000082000
954Andry Blank260000161000
35Tapio Hietanen25000025000
141Pasi Laamanen220011110000
68Juha Järvinen210000001011
66Pasi Rönkkönen20020000000
217Gunnar Ilm17000061100
999Kristian Vaarmann1600007900



www.pienisopoapina.com
ycc 530 scc 530

Poissa pienisopoapina

  • *****
  • Kiitokset
  • -Annetut: 129
  • -Saadut: 48
  • Liittynyt: Huhti 2012
  • Viestejä: 1585
  • Ikä: 54
  • Paikkakunta: Raahe
  • Sukupuoli: Mies
  • Paikalla:eilen kello 09:52
  • Gsx-r -02 eiku r1 -07 eiku R1M -16
    • SSC 530
  • Saadut tykkäykset:
  • Annetut tykkäykset: 628
Vs: Finnish Superbike 2017 5. Osakilpailu, Motopark 1.-3.9.2017
« Vastaus #7 : 02.09.17 - klo:17:58 »
SSC kisa 1.

Koodia: [Valitse]
1 #78 Perttu Juntunen   RR Star Service Cup 15:21.873 6 01:31.225
2 #75 Saku Räsänen   RR Star Service Cup 15:25.664 9 01:31.785 3.791 3.791
3 #22 Saku Johansson   RR Star Service Cup 14:07.626 2 01:33.234
4 #40 Pasi Vuorinen   RR Star Service Cup 14:16.872 9 01:34.263 9.246
5 #99 Topi Komujärvi   RR Star Service Cup 14:20.906 7 01:33.941 4.034
6 #32 Antti Vilanen   RR Star Service Cup 14:27.462 9 01:35.266 6.556
7 #11 Tommi Villanen   RR Star Service Cup 14:28.541 7 01:35.042 1.079
8 #77 Juha Kaartinen   RR Star Service Cup 14:28.861 5 01:34.588 0.320
9 #53 Ari Suoniemi   RR Star Service Cup 14:36.631 9 01:35.239 7.770
10 #52 Pekka Kuronen   RR Star Service Cup 14:36.882 9 01:34.711 0.251
11 #13 Marko Sinkkonen   RR Star Service Cup 14:43.278 2 01:36.213 6.396
12 #38 Ville Järvenpää   RR Star Service Cup 14:43.516 4 01:36.510 0.238
13 #23 Sami Siimestö   RR Star Service Cup 15:01.076 4 01:38.431 17.560
14 #57 Alpo Laine   RR Star Service Cup 15:03.449 9 01:37.526 2.373
15 #111 Suikari Tuomas   RR Star Service Cup 15:07.493 8 01:39.226 4.044
17 #54 Ari Koskinen   RR Star Service Cup 15:20.822 6 01:39.801 13.329
18 #16 Markku Jokela   RR Star Service Cup 13:28.846 7 01:36.633
19 #2 Aku Korhonen   RR Star Service Cup 13:52.163 5 01:41.925 23.317


 
#40PasiVuorinen252511131625252013173
#22SakuJohansson2020251698131316140
#68JuhaJärvinen20252020825118
#57AlpoLaine131610101110119292
#53AriSuoniemi10111311218763
#13MarkoSinkkonen08997911558
#97HiskiKomujärvi677201050
#19VilleNurkka1113101145
#38VilleJärvenpää89496440
#75SakuRäsänen65542040
#54AriKoskinen95226210339
#80VilleMyllymaa251338
#99TopiKomujärvi201131
#150HarriLopponen131629
#99MikkoKlar1643326
#1MikkoAla-Viikari108826
#78PerttuJuntunen2525
#98PerttiKomujärvi416222
#94JussiSeima56718
#23SamiSiimestö744318
#14MarkoLehmunen1616
#454JaniFreyborg1616
#16MarkkuJokela7613
#32AnttiVilanen1010
#11TommiVillanen99
#2 AkuKorhonen88
#77JuhaKaartinen88
#9 JariIlkka336
#123SamiSiimestö156
#52PekkaKuronen66
#671JanneNurmi55
#111TuomasSuikari11
#72JuhaHusaari0
Viis tai kuus uutta piti lisätä. Hienoa!

www.pienisopoapina.com
ycc 530 scc 530

Poissa raukkis

  • ****
  • Kiitokset
  • -Annetut: 22
  • -Saadut: 8
  • Liittynyt: Helmi 2012
  • Viestejä: 476
  • Paikalla:21.08.19 - klo:08:54
  • Saadut tykkäykset:
  • Annetut tykkäykset: 201
Vs: Finnish Superbike 2017 5. Osakilpailu, Motopark 1.-3.9.2017
« Vastaus #8 : 03.09.17 - klo:10:24 »
Onkohan järjestäjän tuloksia missään? Vai onko nuo yllä olevat lopullisia? Racemonitor tarjoaa vaan 5 eri tulosta jokkiksen osalta.

Poissa Juha_K

  • *****
  • Kiitokset
  • -Annetut: 0
  • -Saadut: 30
  • Liittynyt: Helmi 2012
  • Viestejä: 888
  • Paikkakunta: Tampere
  • Sukupuoli: Mies
  • Paikalla:29.08.19 - klo:21:19
  • K5 1000
  • Saadut tykkäykset:
  • Annetut tykkäykset: 21
Vs: Finnish Superbike 2017 5. Osakilpailu, Motopark 1.-3.9.2017
« Vastaus #9 : 03.09.17 - klo:11:02 »
Onkohan järjestäjän tuloksia missään? Vai onko nuo yllä olevat lopullisia? Racemonitor tarjoaa vaan 5 eri tulosta jokkiksen osalta.
K5 1000

Perus ECU flashaus onnistuu GSX-R K5-L1 1000 ja K6-L5 600/750

Poissa pienisopoapina

  • *****
  • Kiitokset
  • -Annetut: 129
  • -Saadut: 48
  • Liittynyt: Huhti 2012
  • Viestejä: 1585
  • Ikä: 54
  • Paikkakunta: Raahe
  • Sukupuoli: Mies
  • Paikalla:eilen kello 09:52
  • Gsx-r -02 eiku r1 -07 eiku R1M -16
    • SSC 530
  • Saadut tykkäykset:
  • Annetut tykkäykset: 628
Vs: Finnish Superbike 2017 5. Osakilpailu, Motopark 1.-3.9.2017
« Vastaus #10 : 03.09.17 - klo:11:20 »
Tuossa on ero kakkosen kohdalla. Mun listassa (race monitor) Saku Räsänen, paperilla Keijo Pietilä ???

Ja paperilla Räsänen 16.

Aika-ajoistakaan en Pietilää löydä, Räsäsen kylläkin....
www.pienisopoapina.com
ycc 530 scc 530

Poissa raukkis

  • ****
  • Kiitokset
  • -Annetut: 22
  • -Saadut: 8
  • Liittynyt: Helmi 2012
  • Viestejä: 476
  • Paikalla:21.08.19 - klo:08:54
  • Saadut tykkäykset:
  • Annetut tykkäykset: 201
Vs: Finnish Superbike 2017 5. Osakilpailu, Motopark 1.-3.9.2017
« Vastaus #11 : 03.09.17 - klo:11:33 »
Tänks, Yhtään väheksymättä Sakun ajoa ja hälle tuota tulokseksi toivoen, epäilys mieltä kalvoi.

Poissa santerik

  • ****
  • Kiitokset
  • -Annetut: 8
  • -Saadut: 5
  • Liittynyt: Elo 2012
  • Viestejä: 408
  • Paikalla:21.02.20 - klo:12:43
  • GSX-R K3 & GT500
  • Saadut tykkäykset:
  • Annetut tykkäykset: 25
Vs: Finnish Superbike 2017 5. Osakilpailu, Motopark 1.-3.9.2017
« Vastaus #12 : 03.09.17 - klo:12:48 »
http://www.srra.fi/content/fi/26/11517/Collin%20hyl%E4tty.html

Collin hylätty! Collinin fillarin takajarrusatulan kiinnike (tms) ei ollut sääntöjen mukainen, siinä ol joku enduranceviritys.

Säännöt on säännöt, mutta eilinen superbikelähtö oli niin mahtavaa taistelua notta tämä loppu on vähän harmi. En tiedä millaine  on vakio tai Collinin jarru, mutta radalla se ei varmaan mestaruutta olisi ratkaissut.

Poissa Nitrous

  • *****
  • Kiitokset
  • -Annetut: 27
  • -Saadut: 72
  • Liittynyt: Helmi 2012
  • Viestejä: 3275
  • Ikä: 34
  • Paikkakunta: Helsinki
  • Sukupuoli: Mies
  • Paikalla:tänään kello 17:27
  • Kawasaki ZX-10R -14
    • Superbike #7
    • Esa #7
  • Saadut tykkäykset:
  • Annetut tykkäykset: 674
Vs: Finnish Superbike 2017 5. Osakilpailu, Motopark 1.-3.9.2017
« Vastaus #13 : 03.09.17 - klo:12:55 »
http://www.srra.fi/content/fi/26/11517/Collin%20hyl%E4tty.html

Collin hylätty! Collinin fillarin takajarrusatulan kiinnike (tms) ei ollut sääntöjen mukainen, siinä ol joku enduranceviritys.

Säännöt on säännöt, mutta eilinen superbikelähtö oli niin mahtavaa taistelua tämä loppu on vähän harmi. En tiedä millaine  on vakio tai Collinin jarru, mutta radalla se ei varmaan mestaruutta olisi ratkaissut.
Kyllähän taas on ollu järkevää touhua...
Kaikki ajotekniikkaan liittyvät kirjoitukseni ovat vain omia mielipiteitäni ja jokainen kokeilee niitä omalla vastuullaan. Se mikä toimii minulle, ei välttämättä toimi muille.
https://www.facebook.com/EsaTirkkonenNo7

Poissa santerik

  • ****
  • Kiitokset
  • -Annetut: 8
  • -Saadut: 5
  • Liittynyt: Elo 2012
  • Viestejä: 408
  • Paikalla:21.02.20 - klo:12:43
  • GSX-R K3 & GT500
  • Saadut tykkäykset:
  • Annetut tykkäykset: 25
Vs: Finnish Superbike 2017 5. Osakilpailu, Motopark 1.-3.9.2017
« Vastaus #14 : 03.09.17 - klo:13:01 »
http://www.srra.fi/content/fi/26/11517/Collin%20hyl%E4tty.html

Collin hylätty! Collinin fillarin takajarrusatulan kiinnike (tms) ei ollut sääntöjen mukainen, siinä ol joku enduranceviritys.

Säännöt on säännöt, mutta eilinen superbikelähtö oli niin mahtavaa taistelua tämä loppu on vähän harmi. En tiedä millaine  on vakio tai Collinin jarru, mutta radalla se ei varmaan mestaruutta olisi ratkaissut.
Kyllähän taas on ollu järkevää touhua...

Jep. Ottamatta kantaa protestiin tahi rangaistuksen laatuun niin SuomiRääRää tässä ei ainakaan ole voittaja.

Eilisessä kisassa kärkinelikon järjestystä muljattiin moneen kertaan, Hautalan perässä hiekka pöllysi kun pimeän vasurin ulostulossa käytettiin koko rata ja samalla kierroksella Kopponen ahmi hevosenkengän sisäänmenossa sen verran, että taisi vähän katteet kolista.. Ellen väärin nähnyt niin Collininkin katteet sai kisassa vähän uutta näköä. Ja ratkaisu löytyy...... Takajarrusatulasta!

Edit. Ao. linkin takana ukkojen mietteitä lauantain lähdön jälkeen. Tosta voisi päätellä, että kisa maistui yleisön lisäksi myös kuskeille.

http://www.srra.fi/content/fi/26/11515/Superbiken%20j%E4nnitys%20huipentuu%20viimeiseen%20SM-l%E4ht%F6%F6n.html

Tägit:
 

TinyPortal 1.6.5 © 2005-2020